Nõuded trükifailile

Trükkimiseks, graveerimiseks, tikkimiseks jne vajame kujundusfaile vektorgraafikas. Kõik kujunduses kasutatud tekstid peavad olema kurvitud kujul. Olenevalt trükitehnoloogiast võib sobilikuks osutuda ka bitmap graafika. Näiteks sublimatsioontrükiks sobivad ka fotod (eelistatud resolutsioon vähemalt 300 dpi).
Juhul kui Teil puudub sobiv failiformaat, siis pakume logo vektorgraafikasse ümber joonistamist ja muid kujundustöid.

Sobivad failiformaadid
Sobivad on enamkasutatavate kujundustarkvarade vektorgraafika failid:
Corel Draw (cdr)
Adobe Illustrator (ai)
Adobe Photoshop (tiff, eps, psd)

Fondid
Kõik trükifailis olevad fondid peavad oleme "kurvitud" kujul (ingl. keeles curves, outlines) või lisatud fondifailid.


Värvused
Üldjuhul trükime Pantone Solid Coated värvitoonides ning seetõttu soovime, et failid oleks vastavates toonides edastatud või eraldi juurde märgitud vastavad koodid.
Olenevalt trüki tehnoloogiast võib olla sobilik ka CMYK või RGB värvitoonid (paljud pabertrükised, sublimatsioonitrükk jms).


Resolutsioon
Kõik trükiks mõeldud pildifailid peaksid olema resolutsiooniga vähemalt 300 dpi. Olenevalt trükitehnoloogiast ning kujundusest võib olla erandeid, mis selgub kui oleme Teilt vastavad failid saanud.


Failide edastamine
Kujundusfailid võite saata meile e-postiga kui need on kuni 5 MB suurused. Suuremahulised failid palume edastada näiteks tasuta failiedastamist võimaldava Wetransfer või Dropboxi kaudu. Sobib ka kui toote failid mõnel andmekandjal (mälupulk, CD, DVD jne) või laete need oma serverisse andes sellele vajaliku ligipääsu.